środa, 6 listopada 2013

Auschwitz.

Hey :)

Wiem że nie pisałam długo, dlatego chciałam was bardzo przeprosić :) Od ostatniego czasu byłam w kilku miejscach i kupiłam parę nowych rzeczy, więc mam wiele do nadrobienia :D Dzisiaj postanowiłam napisać o Auschwitz. 23 października pojechałam z klasą do Oświęcimia. Nie spodziewałam się że będzie to tak interesujący wyjazd. Nasz przewodnik na prawdę ciekawie opowiadał, dlatego wszyscy go słuchali, co na niektórych wycieczkach nie jest takie oczywiste :) Oświęcim odwiedziłam pierwszy raz w życiu, a przecież znajduje się on dosyć blisko mojego miasta. Przeraziły mnie warunki, w jakich ludzie trafiający do obozu musieli żyć, matki które musiały wybierać czy chcą oddać swoje malutkie dzieci na śmierć, czy też chcą umrzeć z nimi, te wszystkie buty - dorosłych i dzieci, włosy, ubrania i dziecięce zabawki... wszystkie grzebienie, garnki, widelce, noże czy patelnie. Ludzie wierzyli, że jadą w lepsze miejsce zamieszkania i że nic im tam nie grozi. Straszne. Przewodnik powiedział również, że bardzo często przychodzi tam Polak, który ma ponad 90 lat i był w Auschwitz. Tego wyjazdu nie zapomnę do końca życia. A teraz pokażę wam kilka zdjęć.
7 komentarzy:

 1. Zawsze chciałam tam pojechać, ale moja klasa była tak tępa, że woleli jechać do galerii i łazić po kilka godzin po sklepach. Mam nadzieję, że kiedyś tam pojadę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też tam byłam. To jest straszne. Bardzo fajnie, że zrobiłaś tyle zdjęć. Przerażające są te chude dzieci. Albo powyrywane włosy i zęby.
  vickys-life1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Witamy ;d Bardzo fajny post ;d Obserwujemy?
  Mamy wielką prośbę ;) Wejdź w linki zawarte w naszym ostatnim poście : )
  http://jakdwiekroplewody.blogspot.com/2013/11/sheinside.html
  To dla nas ważne. Na pewno się odwdzięczymy.

  OdpowiedzUsuń
 4. W Oświęcimiu była moja ciocia , ale ja się na to n ie załapałam . Chciałabym tam pojechać ;) Piękne miejsce ♥
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie byłam tam jeszcze, ale mam nadzieję, że kiedyś tam pojadę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja byłam tam w tamtym roku i widząc to wszystko nie za dobrze się czułam.

  OdpowiedzUsuń